Извършвам ли грях, ако не давам доброволни дарения?

22 август. 2020 г.
(Конференция /Съюз)
Джо попита приятеля си Карлос:

– Кога трябва да давам дарения? Трябва ли да давам всеки път, когато има призив в църквата? Ако нямам какво да дам, съгрешавам ли, ако не дам? – Джо имаше още повече въпроси: – Лесно да се определи дали съм нечестен към Бога по отношение на десятъците си – продължи той, – но как да бъда сигурен, че постъпвам правилно с моите дарения?

Карлос обясни, че има два основни вида дарения: (1) редовни или систематични – наричани също „Обещание”; и (2) доброволни дарения.

– Доброволните дарения са сумата, която даваш, след като вече си изпълнил Обещанието си – каза Карлос. – Нашата инициатива да даваме дарения трябва да е свързана не толкова с нуждите на другите, нито с призиви в църквата, нито дори с лични чувства или състрадание. Вместо това трябва да се основава на Божията инициатива да ни благославя и даренията да се принасят като първи плод на доходите ни всеки път, когато Бог ни благослови финансово, тъй като Той винаги дава първи! – обясни Карлос.

Интересът на Джо беше събуден, така че Карлос продължи да говори.

– „Обещанието” (редовните дарения като процент от дохода) ни напомня, че Бог винаги дава преди всяко човешко даване – каза той. – Ние можем да дадем десятък и „обещание” само след като вече сме получили нещо от Него. Ето защо и двете са дадени като процент от нещо, което е било получено преди това. “

– Има логика – каза Джо, – защото ако не си получил нищо от Него и доходите ти са нула, десятъците и „Обещанието” ти също ще са нула. Карлос кимна в знак на съгласие.

– Сега разбирам, че ако нямам доходи, а има призив да дам, не греша, като не давам дарения – каза Джо замислено. Карлос се усмихна и добави:

– От друга страна, ако не даваме десятък и Обещание всеки път, когато получаваме доход, това означава, че ние не признаваме Бог за извор на живота и на всички благословения.

– Звучи справедливо – каза Джо. – Това означава, че преди да очаква да дадем десятък и да дадем дарения, Господ първо ни снабдява с условията за това!

ПРИЗИВ: Като Му даваме също толкова редовно, колкото Той ни благославя, ние си припомняме, че Той е Началникът на живота и Притежателят на всичко!

МОЛИТВА: Моля Те, Господи, приеми нашето признание за Твоите милости!

Свалете в doc-формат>>

0 0 votes
Оцени тази публикация
Запишете се
Уведомете ме за
0 Коментари
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x